Kapat

Android 8.1 yayınlandı!

Anasayfa
Mobil Android 8.1 yayınlandı!

Google, Android 8.1 işletim sistemi sürümünü yayınladı. 

Bu sürümün en önemli yeniliği ise düşük sistemli cihazlar için duyurusu yapılan Android Go sürümü oldu. Android Oreo, Go Edition olarak da isimlendirilen bu güncelleme, Nexus ve Pixel cihazları için kısa bir süre sonra indirilebilir durumda olacak.

Pixel Visual Core : Google’ın özel tasarım ilk yardımcı işlemcisi 3. parti geliştiricilere açılıyor. Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde gösterilen bu yardımcı işlemci, öğrenme ve görüntü işleme noktasında yazılım şirketlerine avantaj sağlayacak. 3. parti kamera ve 1. parti kamera API’ları HDR+ modunda fotoğraf çekebilecek.

Daha güvenli web : Bu özellik kötü URL’lere yönlendirme yapma potansiyeli olan WebView girişimlerini tespit edip engelleyebilecek.

Bildirim sesi : Uygulamalara saniye başına bir kere bildirim sesi çalma izni verilecek.

Bluetooth geliştirmeleri : Hızlı Ayarlar alanında Bluetooth cihaz pil durumu görüntülenebilecek. Telefonunuza bağlı bir Bluetooth cihazının pil durumunu bu alandan takip edebileceksiniz.

Parmak izi geliştirmeleri : Parmak izi tarama özelliğinde güvenlik seviyesi artırıldı. Kullanıcılar telefonda kayıtlı olmayan parmak izi ile yapılan giriş denemeleri sonrasında cihazı tamamen kilitli hale getirebilecek.

Renk Seçenekleri: Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinin görünü ayarları bölümüne renk seçenekleri eklendi. Doğal, Gelişmiş ve Sıcak renk tonları seçenekleri eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir