Kapat

Rize’ye Yola Çıkalım

Anasayfa
Haberler Rize’ye Yola Çıkalım

Rize’de bir gün nasıl geçer

İşte size  en güzel yeşilin olduğu  yaylaların manzaraları, masada  bir bardak çay ve  huzur. Rize mükemmel tabiatı, yöresel yemekleri ve tarihiyle mutlaka görülmesi gereken illerden biridir.
Rize’de ne yiyebilirim?, Rize’de nereler ziyaret edimelidir diye Rizelilere sorduk. Rize’de araç kiralama yaptıktan  sonra Karadeniz’in enfes doğası ile birlikte süper bir gün sizi bekler..

Rize’de kahvaltı mekânları

Rizenin yerli halkına  göre güne süper bir manzarayla başlamak isterseniz,  kahvaltısı ile meşhur Yeni Bahar Restoran ilk tercihtir. Şehir merkezine 3 km uzaklıkta olan bu mekan  yeşillikler ve manzara içerisinde kahvaltı yapma imkânı veriyor.
Manzarada , kahvaltıda ve yöresel yemeklerde iddialı bir diğer mekân  Şahin Tepesi dir..

Rize’de gezilecek yerler

Şehir merkezinden 100 km uzaklıktaki Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gelip de  güzelliklerine hayran olmamak mümkün değildir. Bu milli park,90 ı koruma altında olan 137 kuş türü ve farklı türden hayvanlara ev sahipliği yapar. Kaçkar Dağları Milli Parkı kano, trekking, dağcılık, kayak, bisiklet ve piknikçiler de vazgeçilmezidir.

Milli parka 27 km mesafede olan  Zilkale de bir sonraki durak olabilir. Fırtına Vadisi’nde dağların arasında bulunan  Zilkale’nin yapım tarihi bilinmemektedir. Kale’nin Rum İmparatorluğu döneminde bir Çar tarafından yapıldığı sanılmaktadır. İyi korunmuş Zilkale, Milli Park’a 27 km uzaklıktadır.

Lezzetli bir mola

Zikale’ye yaklaşık 42 km uzaklıkta olan  Ayder Doğa Resort Otel’in restorantı  öğle yemeği için iyi bir tercihtir.. Mekân, güzel bir atmosferde yöresel tatlar da lezzetler sunar. Muhteşem bir manzara ve  muhlamadan fajita’ya zengin bir menü sizi bekler.
Zilkale yakınlarındaki Kaledibi Cafe de önerilebileceğimiz bir yerdir, mükemmel atmosferiyle dikkat çeker. Mekânında balık, muhlama, mısır ekmeği vardır.

Akşam neler yapılır

Rize de çok sayıda balık restoranı olduğu için  kararsız  kalabilirsiniz. Rizelilerin önerisi merkezinde bulunan  Şehzade Restoran da  harika bir balık yiyebilirsiniz Harika bir manzaraya sahip ve canlı müzik le birlikte  akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Rize’de geceler nasıl geçer.

Akşam yemeği yedikten sonra gecenizi uzatırsanız , Rize Green Otel’de zaman geçirilebilir. Dekorasyonu ve hoş atmosferide güzel bir tercih olabilir.

Rize’de oto kiralama

Vanlıoğlu Oto Kiralama Rize ofisinden araç kiralayarak şehrin güzellikleri de keşfedilebilir. Rize’de oto kiralama için internet sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan da bize ulaşıp yapabilirsiniz.

http://www.vanliogluotomotiv.com

http://www.rizearackiralama.net

Mekan adresleri 

Yeni Bahar Restoran: Dağbaşı Mah. 1. Çamlı Sok. 78/A Rize
Şahin Tepesi Restoran: Fatih Mah. Paşa Cad. No: 15 Rize
Kaçkar Dağları Milli Parkı: Çamlıhemşin Rize
Zilkale: Zilkale Köyü Çamlıhemşin Rize
Ayder Doğa Resort Otel: Ayder Yaylası merkezi Ayder Şelalesi karşısı Çamlıhemşin Rize
Kaledibi Cafe: Zilkale Köyü Çamlıhemşin Rize
Makrevis: Konaklar Mah. Çamlıhemşin Rize
Rize Müzesi: Piriçelebi Mah. Antika Sok. No: 4 Rize
Rize Kalesi: Kale Mah. Rize
Şehzade Restoran: Sahil Dolgu Sahası No: 6 Rize
Evvel Zaman: Piriçelebi Mah. Harem Sok. No: 2 Rize
Rize Green Otel: Ekrem Orhon Mah. Cumhuriyet Cad. No: 19/5 Rize
Kaptan More: Deniz Cad. Rize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir