Kapat

Kış Lastiği Zorunluluğu

Anasayfa
Haberler Kış Lastiği Zorunluluğu

1 Aralık 2017 tarihinden 1 Nisan 2018 tarihine kadar geçerli olan Kış Lastiği Uygulaması hakkında bir çok kesimden tepki geldi.

Ticari araçların haricinde binek otomobillerin’de bu uygulamaya dahil olması, kış aylarının neredeyse hiç etkili olmadığı illerde yaşayan halkında tepkisine yol açtı. Bu konuda resmi gazete den gelen açıklamada ise binek otomobillerin bu uygulamaya dahil olmayacağı yönünde idi.

Aralık ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde Türkiye nin doğu kesimlerinde kış kendini göstermeye başladı. Bu bölgelerde yaşayan insanlar lastik haricinde araç bakımlarına da özen göstermektedir.

Kış Lastiği Kullanmayan araçlara Uygulanan Ceza Ne Kadar?

Devletin belirlediği rakamlara göre 625 TL.

Kış Lastiklerini Nasıl Anlarız ?

Kış lastiklerini anlamanın en kolay yolu yanaklarında yazan SNOW yazısıdır. Bu yazı haricinde desenlerinden ve taban şekillerinden de anlaşılır. (M+S)

Kış Lastiği Fiyatları Ortalama Nedir?

Ortalama kış lastik fiyatları adet olarak 200 TL den başlamaktadır. Marka dan markaya ve lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Daha detaylı bilgi için Rizede  araç kiralama firması olan  VANLIOĞLU ARAÇ KİRALAMA web sitesinden ve ya 05322184464 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

“Kış Lastiği Zorunluluğu” üzerine 1 yorum

  1. Necip says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir